fbpx

Program

Piątek, 2 lutego
GODZINA
WYDARZENIE (KLIKNIJ TYTUŁ, ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ)
15:00 - 16:00
02/02 15:00 OLIWA Z OLIWEK - Sztuka zdrowego smaku Odkrywamy tajniki świata oliwy z oliwek! Czy wiesz, że oliwa z oliwek to nie tylko skarb kuchni śródziemnomorskiej, ale również źródło zdrowia i niepowtarzalnego smaku? Podczas naszego seminarium "Oliwa z Oliwek - Sztuka Zdrowego Smaku" przekroczymy granice kulinarnej wiedzy, aby dostarczyć Ci pełne doznanie związane z tą wyjątkową esencją. Czego możesz się spodziewać? - Degustacja Różnych Odmian: Poznaj różnice między oliwami z oliwek, odkrywając subtelną paletę smaków - od delikatnych i owocowych po intensywne i ziołowe. - Szkolenie Oleologiczne: Nasi eksperci podzielą się z Tobą tajnikami produkcji oliwy, od zbioru oliwek po proces tłoczenia. Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na jakość oliwy. - Kulinarne Zastosowania: Odkryj, jak włączyć oliwę z oliwek do swojej kuchni, aby podkreślić smak potraw i korzystać z jej zdrowotnych właściwości. - Porady Zdrowotne: Dowiedz się, jak oliwa z oliwek wpływa na zdrowie, a także poznaj jej korzyści dla organizmu.
16:00 - 17:00
02/02/24 16:00 Bezpłatne seminarium i degustacja: PRIMITIVO DI MANDURIA – Odkryj wspaniałe czerwone wino z Apulii Aby wino Primitivo mogło nosić tytuł Primitivo di Manduria, konieczne jest przestrzeganie zasad ustanowionych przez Consorzio di Tutela del Primitivo di Manduria. Jest to oficjalna instytucja związana z winem Primitivo. Jej zadaniem jest określanie parametrów uprawy i produkcji wina Primitivo pochodzącego z ograniczonych obszarów Apulii. Nadaje również certyfikaty produkcji, w których odmiana osiąga swój maksymalny wyraz organoleptyczny. Podczas seminarium prowadzonego przez Consorzio di Tutela del Primitivo di Manduria DOC i DOCG będziemy rozmawiać o Primitivo di Manduria w jego 3 odmianach: DOC, DOC RISERVA, DOLCE NATURALE DOCG; odkryjemy charakterystykę obszaru produkcyjnego, który obejmuje 18 gmin i różne rodzaje gleb; wyjaśniona zostanie rola Konsorcjum w ochronie nominału. Seminarium będzie towarzyszyć degustacja i objaśnianie win, której celem jest rozpoznanie, rozszyfrowanie, a co za tym idzie rozróżnienie nut i zapachów wina w jego trzech klasycznych odmianach.
17:00 - 18:00
02/02/24 17:00 Seminarium z degustacją: Rum&Gin poznaj tajniki rzemieślniczej destylarni Wyrusz w pełną smaku przygodę z Gints Stradins i poznaj historię tej łotewskiej, rzemieślniczej destylarni, która łączy tradycyjne sposoby produkcji alkoholu z nowymi pomysłami. Zarezerwuj miejsce i ciesz się 50-minutową rozmową wypełnioną wyjatkowymi zapachami i intrygującymi smakami kryjącymi się w każdym łyku. Dowiedz się, jak dobierane są składniki do produkcji alkoholu i poznaj tajniki procesu produkcyjnego. Odkryj, co sprawia, że napoje Gint's są wyjątkowe. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy hobbystą to spotkanie pozwoli Ci poszerzyć wiedzę nt. przygotowywania i degustacji wspaniałych drinków. #CraftedWithPassion #DistilleryJourney #SmallBatchSpirits #craftgin #craftrum
Sobota, 3 lutego
GODZINA
WYDARZENIE (KLIKNIJ TYTUŁ, ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ)
13:00 - 14:00
03/02/24 13:00 Bezpłatne seminarium i degustacja: PRIMITIVO DI MANDURIA – Odkryj wspaniałe czerwone wino z Apulii Aby wino Primitivo mogło nosić tytuł Primitivo di Manduria, konieczne jest przestrzeganie zasad ustanowionych przez Consorzio di Tutela del Primitivo di Manduria. Jest to oficjalna instytucja związana z winem Primitivo. Jej zadaniem jest określanie parametrów uprawy i produkcji wina Primitivo pochodzącego z ograniczonych obszarów Apulii. Nadaje również certyfikaty produkcji, w których odmiana osiąga swój maksymalny wyraz organoleptyczny. Podczas seminarium prowadzonego przez Consorzio di Tutela del Primitivo di Manduria DOC i DOCG będziemy rozmawiać o Primitivo di Manduria w jego 3 odmianach: DOC, DOC RISERVA, DOLCE NATURALE DOCG; odkryjemy charakterystykę obszaru produkcyjnego, który obejmuje 18 gmin i różne rodzaje gleb; wyjaśniona zostanie rola Konsorcjum w ochronie nominału. Seminarium będzie towarzyszyć degustacja i objaśnianie win, której celem jest rozpoznanie, rozszyfrowanie, a co za tym idzie rozróżnienie nut i zapachów wina w jego trzech klasycznych odmianach.
14:00 - 15:00
03/02 14:00 OLIWA Z OLIWEK - Sztuka zdrowego smaku Odkrywamy tajniki świata oliwy z oliwek! Czy wiesz, że oliwa z oliwek to nie tylko skarb kuchni śródziemnomorskiej, ale również źródło zdrowia i niepowtarzalnego smaku? Podczas naszego seminarium "Oliwa z Oliwek - Sztuka Zdrowego Smaku" przekroczymy granice kulinarnej wiedzy, aby dostarczyć Ci pełne doznanie związane z tą wyjątkową esencją. Czego możesz się spodziewać? - Degustacja Różnych Odmian: Poznaj różnice między oliwami z oliwek, odkrywając subtelną paletę smaków - od delikatnych i owocowych po intensywne i ziołowe. - Szkolenie Oleologiczne: Nasi eksperci podzielą się z Tobą tajnikami produkcji oliwy, od zbioru oliwek po proces tłoczenia. Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na jakość oliwy. - Kulinarne Zastosowania: Odkryj, jak włączyć oliwę z oliwek do swojej kuchni, aby podkreślić smak potraw i korzystać z jej zdrowotnych właściwości. - Porady Zdrowotne: Dowiedz się, jak oliwa z oliwek wpływa na zdrowie, a także poznaj jej korzyści dla organizmu.
15:00 - 16:00
03/02/24 15:00 Seminarium z degustacją: Rum&Gin poznaj tajniki rzemieślniczej destylarni Wyrusz w pełną smaku przygodę z Gints Stradins i poznaj historię tej łotewskiej, rzemieślniczej destylarni, która łączy tradycyjne sposoby produkcji alkoholu z nowymi pomysłami. Zarezerwuj miejsce i ciesz się 50-minutową rozmową wypełnioną wyjatkowymi zapachami i intrygującymi smakami kryjącymi się w każdym łyku. Dowiedz się, jak dobierane są składniki do produkcji alkoholu i poznaj tajniki procesu produkcyjnego. Odkryj, co sprawia, że napoje Gint's są wyjątkowe. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy hobbystą to spotkanie pozwoli Ci poszerzyć wiedzę nt. przygotowywania i degustacji wspaniałych drinków. #CraftedWithPassion #DistilleryJourney #SmallBatchSpirits #craftgin #craftrum
16:00 - 17:00
03/02/24 16:00 Bezpłatne seminarium i degustacja: PRIMITIVO DI MANDURIA - Odkryj wspaniałe czerwone wino z Apulii Aby wino Primitivo mogło nosić tytuł Primitivo di Manduria, konieczne jest przestrzeganie zasad ustanowionych przez Consorzio di Tutela del Primitivo di Manduria. Jest to oficjalna instytucja związana z winem Primitivo. Jej zadaniem jest określanie parametrów uprawy i produkcji wina Primitivo pochodzącego z ograniczonych obszarów Apulii. Nadaje również certyfikaty produkcji, w których odmiana osiąga swój maksymalny wyraz organoleptyczny. Podczas seminarium prowadzonego przez Consorzio di Tutela del Primitivo di Manduria DOC i DOCG będziemy rozmawiać o Primitivo di Manduria w jego 3 odmianach: DOC, DOC RISERVA, DOLCE NATURALE DOCG; odkryjemy charakterystykę obszaru produkcyjnego, który obejmuje 18 gmin i różne rodzaje gleb; wyjaśniona zostanie rola Konsorcjum w ochronie nominału. Seminarium będzie towarzyszyć degustacja i objaśnianie win, której celem jest rozpoznanie, rozszyfrowanie, a co za tym idzie rozróżnienie nut i zapachów wina w jego trzech klasycznych odmianach.
17:00 - 18:00
03/02/24 17:00 Warsztat z degustacją: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o winie, ale baliście się zapytać // by Paweł Grotowski Zapraszamy na godzinne szkolenie połączone z degustacją skierowane do miłośników wina, którzy chcą dowiedzieć się więcej i wykorzystać tę wiedzę podczas spotkań towarzyskich, zawodowych, służbowych, organizacji przyjęć i rozmów przy stole. Podczas szkolenia i degustacji zaprezentowane będą podstawowe wiadomości dotyczące pochodzenia, wytwarzania, przechowywania, doboru i serwowania wina na podstawie wybranych win pochodzących z głównych szczepów winorośli i najważniejszych regionów winiarskich świata. Uczestnicy nabędą rzeczową wiedzę z zakresu winiarstwa oraz umiejętności związane z wyborem i doborem wina na każdą okazję. Zdobyte w trakcie szkolenia informacje pozwolą swobodnie poruszać się w świecie wina i rozmawiać o winie w towarzystwie, podczas służbowych bankietów, kolacji i nieoficjalnych spotkań, a także ze specjalistami z tej dziedziny.
do zobaczenia na

Dom Towarowy Bracia Jabłkowskich - ul. Bracka 25 - Warszawa