fbpx

O Warszawie

Warszawa jest stolicą i największym miastem w Polsce. Położona jest w środkowo-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim.

Warszawa jest ważnym ekonomicznie obszarem Polski. Jest ona drugim co do wielkości centrum przemysłowym i aglomeracją miejską w kraju. Miasto to jest liderem obszaru centralnej Europy w inwestycjach zagranicznych, przyciągając  przedsiębiorców z całego świata. Co dwunasta firma działająca w Polsce, ma swoją siedzibę właśnie tutaj. Stolica Polski jest również największym ośrodkiem akademickim, politycznym i kulturalnym kraju. Miasto posiada wiele atrakcji turystycznych. Historyczne Stare Miasto wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tym wystawcom i odwiedzającym, którzy będą w Warszawie po raz pierwszy oraz tym, którzy znajdą trochę wolnego czasu po zakończeniu Targów, chcielibyśmy zasugerować kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia:

Stare Miasto

Jedną z największych atrakcji turystycznych Warszawy jest Stare Miasto – najstarsza historyczna dzielnica miasta. Rejon ten jest niezwykle malowniczy i pełen życia. Znajdziemy tu restauracje, sklepiki i kafejki otwarte przez cały rok, otoczone średniowieczną architekturą i kamienicami odrestaurowanymi po Drugiej Wojnie Światowej.

Nowy Świat

Ulica Nowy Świat to jedna z głównych ulic historycznych Warszawy. W ostatnich latach została odremontowana i przypomina ducha międzywojennej Warszawy. Składa się z części Traktu Królewskiego, który biegnie od Zamku Królewskiego i Starego Miasta w Warszawie, na południe od królewskiej rezydencji królewskiej Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Łazienki Królewskie

Park Łazienkowski jest największym i najbardziej znanym kompleksem parkowo – pałacowym w Warszawie – zajmuje 76 hektarów centrum miasta. Idealne miejsce na relaksujące popołudnie.

 

Strona www, poprzedzone przez http://

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum poświęcone Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Jedno z najnowocześniejszych interaktywnych muzeów w Warszawie.

 

Strona www, poprzedzone przez http://

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to jeden z symboli współczesnej Warszawy. Obecnie jest wykorzystywany jako centrum wystawowo-biurowe. Mierzy on 231 metrów, a zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta, obok Dworca Centralnego.

Strona www, poprzedzone przez http://

Muzeum Chopina

Muzeum poświęcone wielkiemu polskiemu kompozytorowi- Fryderykowi Chopinowi. Niedawno odnowione i niezwykle interaktywne.

Strona www, poprzedzone przez http://

Zakupy w Warszawie

Warszawa to nie tylko dobre miejsce dla biznesu, ale też na zakupy. W samym sercu miasta, zaraz przy Dworcu Centralnym mieści się jedno z największych i najnowszych centrów handlowych stolicy – Złote Tarasy. Zaledwie jeden przystanek od Dworca Centralnego znajdują się domy towarowe: Wars, Sawa i Junior, mieszczące sklepy czołowych marek. Topowe marki można znaleźć także na ulicy Nowy Świat – jednej z reprezentacyjnych ulic stolicy.