fbpx

Nagrody

WINE EXPO POLAND AWARDS, międzynarodowy konkurs wina, który pozwala budować markę i podkreślać jakość Twoich win w Polsce i za granicą.

Konkurs jest otwarty nie tylko dla wystawców biorących udział w targach WINE EXPO POLAND, ale także dla producentów i dystrybutorów, którzy chcieliby zaprezentować i zmierzyć jakość swoich produktów dostępnych już na polskim rynku, a także tych jeszcze nieznanych.

Zgłoś swoje wina

Podwójna, niezależna ocena ekspertów i konsumentów

Innowacyjną cechą wyróżniającą konkurs Wine Expo Poland Awards na tle innych, jest zaangażowanie dwóch grup jurorów, którzy oceniając konkursowe wina przyznają dwie odrębne nagrody: jury profesjonalne, w którego skład wchodzą uznani eksperci z branży winiarskiej, ocenia wina według międzynarodowych standardów; drugie jury składające się z konsumentów niezwiązanych z branżą przyznaje swoją odrębną nagrodę.

Koncepcja podwójnej oceny i nagrody ma ogromne znaczenie w kraju, jakim jest Polska, gdzie wraz z edukacją konsumentów, zmieniają się ich gusta. Opinia zarówno profesjonalistów, jak i konsumentów pozwoli na lepsze zrozumienie zasad panujących na polskim rynku.

W przypadku gdy obydwie komisje sędziowskie wyłonią to samo zwycięskie wino, przyznana będzie dodatkowa nagroda, tzw. „Trofeum Wine Expo Poland”!

Jury 2019

Zgłoś swoją kandydaturę

Jeśli jesteś profesjonalistą w branży lub amatorem wina, możesz także znaleźć się w gronie ekspertów i wziąć udział w obradach jury konkursu Wine Expo Poland Awards. Zapraszamy do zgłoszenia swojej kandydatury.

Jury profesjonalistów

Marek Gałaj (POLSKA)

Socjolog, od trzech dekad związany zawodowo z winem, jest jedną z nielicznych w Polsce osób mogących poszczycić się zarówno praktyczną, jak i teoretyczną wiedzą winiarską oraz doświadczeniem pedagogicznym, także w zakresie szkoleń i prezentacji winiarskich. Absolwent Deutsche Wein Institut w Moguncji, gdzie zdobył najpierw dyplom licencjonowanego doradcy winiarskiego, a następnie wykładowcy DWI.

Katarzyna Federowicz (POLSKA)

Sommelierka, specjalistka ds. gastronomii, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wine and Spirit Education Trust i Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi szkolenia z zakresu wiedzy o winie. Stworzyła autorski program warsztatów sensorycznych, podczas których m.in. wykazuje związki w odczuwaniu wina i muzyki. Przez lata manager zarządzająca restauracji Solec 44 i współwłaścicielka Lokal.Bistro. Aktualnie związana z restauracją Ale Wino.
Autorka artykułów kulinarno-podróżniczych. Konsultantka ds. gastronomii. Jurorka w międzynarodowych konkursach winiarskich i nalewkarskich.

Vito Mezzapelle (WŁOCHY)

Sycylijski ekspert ds. uprawy winorośli i enologii, członek jury najważniejszych europejskich konkursów winiarskich, takich jak Berliner Wein Trophy, Austria Wine Challenge czy Frankfurt International Wine Trophy. Właściciel Uliveti Mezzapelle w Marsali (Sycylia).

Karolina Sitarek (POLSKA)

Pochodzę z Turku w Polsce, ale na stale mieszkam w Wiedniu. Jestem dyplomowanym sommelierem, pracuję dla agencji enomarketingowej Stoppervini oraz jako sales i brand manager dla prestiżowych włoskich winnic. Ponadto jestem wspołzałożycielką start up’u vinojobs.it, portalu pracy dla branży winiarskiej we Włoszech. Dodatkowo jestem jurorem w kilku międzynarodowych konkursach takich jak: AWC w Wiedniu, Berliner Wine Tropy, IWC London.

Paweł Grotowski (POLSKA)

Pasjonat dobrego wina i dobrego smaku, trener z zakresu etykiety i protokołu dyplomatycznego. Długoletni pracownik MSZ, w latach 2005 – 2011 odpowiedzialny w Protokole Dyplomatycznym MSZ za przygotowanie i realizację wizyt na najwyższym szczeblu z udziałem Prezydentów, Premierów i Ministrów, w tym za dobór wina. Od 2003 roku członek Klubu Warszawskiego Klubu Rotariańskiego, organizator charytatywnych degustacji wina dla członków i sympatyków Rotary w Polsce. Założyciel i współautor jednego z najbardziej rozpoznawalnych blogów o winie www.powinowaci.pl oraz www.facebook.com/Powinowaci gdzie od ponad 5 lat publikuje recenzje winiarskie i promuje kulturę wina w Polsce.

David Gamtsemlidze (GRUZJA)

Właściciel gruzińskiej restauracji Gaumarjos, wielki znawca win, znany wśród miłośników win jako “Król”. David jest królem degustacji, a o winie może mówić bez końca. Jest też zawołanym tamadą, który wygłasza toasty podczas gruzińskiej supry, czyli uczty. Jego toasty są wyjątkowe, często bardzo rozbudowane i długie, co daje słuchaczom możliwość wytchnienia pomiędzy kolejnymi daniami.

Enrico Zonin (WŁOCHY)

Profesjonalny sommelier, freelancer, od zawsze zaangażowany w branżę winiarską. W ciągu ostatnich 15 lat promował i wspierał rozwój handlowy i techniczny kilku włoskich winnic na rynkach zagranicznych. Doświadczenie zdobywał na różnych rynkach w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Andreas Koch (NIEMCY)

Jestem frankońskim producentem wina, specjalistą od wina i sommelierem. Uwielbiam wino i jego historię zawartą w kieliszku. Uwielbiam rozmawiać o winie i chcę fascynować ludzi winem, zwłaszcza poza głównym nurtem i tym, co najpopularniejsze. Lubię być łącznikiem między winiarzem a klientem lub być samym winiarzem. Brałem udział w różnych międzynarodowych konkursach wina jako członek jury i jestem dumny z tego, że mogę być jurorem na Wine Expo Poland w 2019 roku.

Daniele Raspini (WŁOCHY)

Zawodowo manager w publicznym systemie opieki zdrowotnej, prywatnie pasjonat wina i oliwek. Sommelier, miłośnik odmiany Sangiovese – dorastał w rejonie Chianti w Figline Valdarno (tam, gdzie w trakcie pobytu we Włoszech przebywa również gwiazda rocka, Sting). Członek jury najważniejszych europejskich konkursów wina, takich jak Berliner Wein Trophy, Austria Wine Challenge, Asia Wine Trophy, Selezione del Sindaco we Włoszech itp. Właściciel wiejskiego domku w Castelfranco di Sopra (Toskania), gdzie produkuje oliwę z oliwek extra virgin.

Monika Szydło (POLSKA)

Sommelier, miłośniczka wina z wykształcenia magister prawa, prowadzi restaurację Garnizon Wina połączoną ze sklepem z winem (250 indeksów win). Należy do SPS, zgrupowania Polskie Sommelierki, prowadzi różnego rodzaje degustacje w całej Polsce, wspiera wniarskie imprezy; podróżniczka i pasjonatka wina.

Joanna Ciborowska (HISZPANIA)

Związana z branżą winiarską od 15 lat. Aktualnie pracuje jako Brand Ambassador w winiarni Bodegas Perica, ze słynnego hiszpańskiego regionu Rioja. Jest pierwszym polskim oficjalnym Ambasadorem win Sherry i Ambasadorem win Kanaryjskich. Sędzia w międzynarodowych konkursach winiarskich organizowanych pod agendą OIV, sommelier i członek Hiszpańskiego Stowarzyszenia Degustatorów, Madryckiego Stowarzyszenia Sommelierów i stowarzyszenia Sherry Woman – kobiet promujacych konsumpcję wina z regionu Sherry.

Consumer Jury

Michał Bonarowski

Pasjonat dobrego jedzenia i towarzyszących mu win, nalewek i destylatów. Od wielu lat uważnie śledzi nowe nurty w jedzeniu w połączeniu z tradycją polskich kulinariów. Członek Slow Food Polska, Polskiej Akademii Smaku i współzałożyciel Polskiej Akademii Nalewek. Współzałożyciel Klubu Kolacyjnego “PGR w Delegacji”. Redaktor serwisu wydarzeniakulinarne.pl: zbiera i publikuje informacje o konferencjach, targach, degustacjach związanych z winami i kulinariami w Polsce. Organizator wycieczek i warsztatów kulinarnych dla pasjonatów dobrego jedzenia, win, nalewek, piw i destylatów.

Rafał Skórski

Dziennikarz prasowy i telewizyjny. Redaktor naczelny magazynu “Gourmet”, który na polskim rynku zadebiutuje w grudniu. W przeszłości był związany m.in. z dziennikami „Polska The Times”, „Super Express” i „Dziennik Gazeta Prawna”, magazynami „Sukces”, „Kariera”, „Forbes”, „Businessman.pl” i „Wprost” oraz stacjami TVN i TVP 2. Pełnił funkcję redaktora naczelnego magazynów “StartUp Magazine” i “Nowoczesna Stacja Paliw”, a przez ostatnie dwa lata kierował dwumiesięcznikiem “Restauracja”. Od dekady zajmuje się tworzeniem konceptów czasopism i portali internetowych z segmentu custom publishing. Przygotowywał nowe pisma dla kilkudziesięciu polskich i zagranicznych marek z branży motoryzacyjnej, bankowej, ubezpieczeniowej, sportowej, modowej czy handlowej. Właściciel wydawnictwa mającego w portfolio portal AutoPRL.pl oraz magazyny “Rzęsy” i wspomniany “Gourmet”.

Maciej Fober

Zawodowo zajmuję się zarządzaniem, pracując w międzynarodowej organizacji. Jako osoba potrafię szybko zaadaptować się do różnych sytuacji. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, przede wszystkim grając w golfa i jeżdżąc na snowboardzie, ale także przeznaczając go dla rodziny i na rozwijanie swoich pasji. Z zamiłowania jestem odkrywcą kulinarnym. Wino towarzyszy mi od dawna – w dalszej rodzinie mam winiarza, który wytwarza wina w Niemczech. Tam też od Samtrotów, Donerfelderów, Muskattrolingerów, zaczęła się moja przygoda z winem, którą kontynuuje do dzisiaj.

Natalia Bartoszewicz

Na co dzień zajmuje się PRem i produkcją eventów, prywatnie uwielbia gotować. Kuchnia jest dla niej polem do eksperymentowania, ale tylko przy użyciu najlepszej jakości składników – tych z nieskrywaną przyjemnością poszukuje na warszawskich bazarkach. Według niej dobre danie to miks jakościowych produktów, szczypta umiejętności, ale przede wszystkim serce i intuicja. W wolnym czasie eksploruje nowe miejsca. W podróżach ceni sobie przede wszystkim poznawanie lokalnych kuchni oraz win. Wierzy, że najlepsze rozmowy odbywają się w miłym towarzystwie i przy butelce dobrego Chardonnay!

Patrycja Tomaszuk

Z zawodu specjalistka w branży reklamy, z zamiłowania wielbicielka dobrego jedzenia, zwłaszcza w towarzystwie odpowiedniego wina. Hobbistycznie organizatorka eventów tanecznych w Warszawie i miłośniczka podróży, również tych z lokalnymi winnicami w roli głównej.

Maciej Włodarczyk

Miłośnik i amator dobrego jedzenia, wina i wszystkiego, co jest związane z włoskim stylem życia. Absolwent italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo zajmujący się zarządzeniem sprzedażą we włoskiej firmie Smeg. W wolnym czasie kochający teatr, beletrystykę oraz sport.

Katarzyna Topczewska

Adwokat, właścicielka kancelarii adwokackiej w Warszawie, zdobywczyni tytułu Prawnika Roku 2018. Specjalizuje się w prawie karnym oraz cywilnym, jej kancelaria prowadzi obsługę prawną klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Od lat zaangażowana jest w działalność charytatywną na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz współpracuje z organizacjami działającymi na rzecz ochrony zwierząt.
Wielbicielka zdrowego stylu życia, jej pasją jest wszelka aktywność fizyczna, w szczególności sporty siłowe, bieganie i pływanie.

Anna Przygoda

Miłośniczka dobrego wina, dobrego jedzenia i wszystkiego, co daje radość życia.
Właścicielka jednej z pierwszych włoskich restauracji w Warszawie Trattorii Ti Amo i nieco młodszej francuskiej Saint Jacques. Jako zagorzała propagatorka kultury picia wina, łącząc pracę zawodową z pasją, wyszukuje dobrych producentów win i organizuje kameralne degustacje dla gości restauracji i przyjaciół. Z wykształcenia architekt, miłośniczka dzikich roślin jadalnych, saksofonistka w orkiestrze dętej, podróżnik, a właściwie włóczęga… Życie jest za krótkie aby pić kiepskie wino!

Justyna Diadik

Wizażystka, zajmuje się makijażem i stylizacją fryzur podczas eventów, przy pokazach mody czy sesjach zdjęciowych. Pracuje zarówno z prywatnymi osobami (np. śluby) jak i z osobami z polskiego show-biznesu.

Wojciech Chmielarz

Pisarz i dziennikarz. Autor książek z cyklu Jakub Mortka, publikował między innymi dla „Pulsu Biznesu”, „Polityki” czy „Nowej Fantastyki”.
W 2013 oraz w 2014 nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, w 2015 został jej laureatem za powieść “Przejęcie” . W 2019 roku laureat nagrody Złoty Pocisk w kategorii Najlepszy kryminał 2018 roku, którą otrzymał za książkę “Żmijowisko”.
Właśnie ukazała się jego najnowsza powieść “Rana”.

Sasha Strunin

Charyzmatyczna wokalistka o wielkim talencie i prawdziwie słowiańskiej duszy, która pomimo młodego wieku dysponuje ogromnym międzynarodowym doświadczeniem koncertowym. Gości na scenach polskich i europejskich od 2005 roku.
W czerwcu 2019 wydała album jazzowy “Autoportrety” z wierszami Mirona Białoszewskiego i muzyką Gary’ego Guthmana.
We wrześniu 2019 została nominowana do nagrody środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii “Odkrycie roku”.

Małgorzata Zalewska-Guthman

Znakomita harfistka, jedna z niewielu koncertujących na kilku rodzajach harf (harfa współczesna, celtycka, harfa elektryczna, barokowa arpa doppia). Związana z Warszawską Operą Kameralną od 1994.
Występowała jako solistka z takimi artystami jak Francisco Araisa, Brigitte Balleys, Jerzy Maksymiuk czy Małgorzata Walewska.

Damian Orlik

Enofil, bloger, sommelier. Moja pasja do wina przerodziła się w prowadzenie bloga w social mediach (“WspółWinny”), gdzie recenzuję wina, dostarczam informacji o świecie winiarskim, przybliżam i wyjaśniam zagadnienia. Chcę, aby moi odbiorcy stali się świadomymi konsumentami, którzy pewnie poruszają się między półkami z winem. W próbowaniu wina nie ma dla mnie żadnych geograficznych ograniczeń, choć szczególnym zainteresowaniem cieszą się u mnie wina z Polski, a dokładnie z mojego regionu, czyli Pomorza Zachodniego.

Anestis Michaloudis

Profesjonalista z branży hotelarskiej z ponad 15-letnim doświadczeniem. Karierę rozpoczął jako barman podczas studiów marketingowych, ale wkrótce zdał sobie sprawę z tego, że jego ścieżka zawodowa musi przebiegać inaczej. W 2009 roku dołączył do grupy Marriott, gdzie pracował dla najbardziej luksusowych marek; pracował także przy otwieraniu wielu różnych hoteli na trzech kontynentach (Europa, Afryka, Azja), a Polska jest szóstym krajem, w którym zamieszkał. Zawodowa podróż Anestisa rozciągała się od Grecji przez Tajlandię, Egipt i Indie.

Marta Stasiak

Zawodowo od kilku lat związana z branżą marketingową w koncernie spożywczym. Prywatnie fanka ekotrendów w żywności, jak również – jeśli nie przede wszystkim – w opakowaniach biodegradowalnych. Uważa, że w każdym odwiedzanym kraju podróż powinno się rozpocząć od lampki lokalnego wina, co jest idealnym wstępem do poznania tego miejsca.

do zobaczenia na

Global Expo ul. Modlińska 6D

Nasz Instagram