fbpx

Nagrody

WINE EXPO POLAND AWARDS, międzynarodowy konkurs wina, który pozwala budować markę i podkreślać jakość Twoich win w Polsce i za granicą.

Konkurs jest otwarty nie tylko dla wystawców biorących udział w targach WINE EXPO POLAND, ale także dla producentów i dystrybutorów, którzy chcieliby zaprezentować i zmierzyć jakość swoich produktów dostępnych już na polskim rynku, a także tych jeszcze nieznanych.

Zgłoś swoje wina

Podwójna, niezależna ocena ekspertów i konsumentów

Innowacyjną cechą wyróżniającą konkurs Wine Expo Poland Awards na tle innych, jest zaangażowanie dwóch grup jurorów, którzy oceniając konkursowe wina przyznają dwie odrębne nagrody: jury profesjonalne, w którego skład wchodzą uznani eksperci z branży winiarskiej, ocenia wina według międzynarodowych standardów; drugie jury składające się z konsumentów niezwiązanych z branżą przyznaje swoją odrębną nagrodę.

Koncepcja podwójnej oceny i nagrody ma ogromne znaczenie w kraju, jakim jest Polska, gdzie wraz z edukacją konsumentów, zmieniają się ich gusta. Opinia zarówno profesjonalistów, jak i konsumentów pozwoli na lepsze zrozumienie zasad panujących na polskim rynku.

W przypadku gdy obydwie komisje sędziowskie wyłonią to samo zwycięskie wino, przyznana będzie dodatkowa nagroda, tzw. „Trofeum Wine Expo Poland”!

Jury 2021

Zgłoś swoją kandydaturę

Jeśli jesteś profesjonalistą w branży lub amatorem wina, możesz także znaleźć się w gronie ekspertów i wziąć udział w obradach jury konkursu Wine Expo Poland Awards. Zapraszamy do zgłoszenia swojej kandydatury.

Jury profesjonalistów

Marek Gałaj (POLSKA)

Socjolog, od trzech dekad związany zawodowo z winem, jest jedną z nielicznych w Polsce osób mogących poszczycić się zarówno praktyczną, jak i teoretyczną wiedzą winiarską oraz doświadczeniem pedagogicznym, także w zakresie szkoleń i prezentacji winiarskich. Absolwent Deutsche Wein Institut w Moguncji, gdzie zdobył najpierw dyplom licencjonowanego doradcy winiarskiego, a następnie wykładowcy DWI.

Paulo Esteves (PORTUGALIA)
Prezes Wine Expo Poland, ekspert win i ich zagorzały promotor w Polsce.

Vito Mezzapelle (WŁOCHY)

Sycylijski ekspert ds. uprawy winorośli i enologii, członek jury najważniejszych europejskich konkursów winiarskich, takich jak Berliner Wein Trophy, Austria Wine Challenge czy Frankfurt International Wine Trophy. Właściciel Uliveti Mezzapelle w Marsali (Sycylia).

Paweł Grotowski (POLSKA)

Pasjonat dobrego wina i dobrego smaku, trener z zakresu etykiety i protokołu dyplomatycznego. Długoletni pracownik MSZ, w latach 2005 – 2011 odpowiedzialny w Protokole Dyplomatycznym MSZ za przygotowanie i realizację wizyt na najwyższym szczeblu z udziałem Prezydentów, Premierów i Ministrów, w tym za dobór wina. Od 2003 roku członek Klubu Warszawskiego Klubu Rotariańskiego, organizator charytatywnych degustacji wina dla członków i sympatyków Rotary w Polsce. Założyciel i współautor jednego z najbardziej rozpoznawalnych blogów o winie www.powinowaci.pl oraz www.facebook.com/Powinowaci gdzie od ponad 5 lat publikuje recenzje winiarskie i promuje kulturę wina w Polsce.

David Gamtsemlidze (GRUZJA)

Właściciel gruzińskiej restauracji Gaumarjos, wielki znawca win, znany wśród miłośników win jako “Król”. David jest królem degustacji, a o winie może mówić bez końca. Jest też zawołanym tamadą, który wygłasza toasty podczas gruzińskiej supry, czyli uczty. Jego toasty są wyjątkowe, często bardzo rozbudowane i długie, co daje słuchaczom możliwość wytchnienia pomiędzy kolejnymi daniami.

Enrico Zonin (WŁOCHY)

Profesjonalny sommelier, freelancer, od zawsze zaangażowany w branżę winiarską. W ciągu ostatnich 15 lat promował i wspierał rozwój handlowy i techniczny kilku włoskich winnic na rynkach zagranicznych. Doświadczenie zdobywał na różnych rynkach w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Daniele Raspini (WŁOCHY)

Zawodowo manager w publicznym systemie opieki zdrowotnej, prywatnie pasjonat wina i oliwek. Sommelier, miłośnik odmiany Sangiovese – dorastał w rejonie Chianti w Figline Valdarno (tam, gdzie w trakcie pobytu we Włoszech przebywa również gwiazda rocka, Sting). Członek jury najważniejszych europejskich konkursów wina, takich jak Berliner Wein Trophy, Austria Wine Challenge, Asia Wine Trophy, Selezione del Sindaco we Włoszech itp. Właściciel wiejskiego domku w Castelfranco di Sopra (Toskania), gdzie produkuje oliwę z oliwek extra virgin.

Malgorzata Kielak (POLAND)

Wine taster for passion, achieved the sommelier certification at the Europäische Sommelier Schule, in Germany where she works.
Juror member of international wine competitions, likes Italy as a Country and an international environment at work and in life.

Tomasz Samsel (POLSKA)

Dobiera wina do sklepów detalicznych jak również do restauracji. Z pasją doradza również wina i alkohole mocne klientom detalicznym.
Ukończył szkołę WSET  z wyróżnieniem. Uczestnik Mistrzostw Polski Młodych Sommelierow 2018 i 2019.
Zakochany w winach z Veneto i Ribery del Duery.
Przemierza regiony winiarskie Europy, do tej pory odwiedził winnice m.in. Hiszpanii, Włoch, Francji oraz Czarnogóry.

Consumer Jury
do zobaczenia na

Dom Towarowy Bracia Jabłkowskich - ul. Bracka 25 - Warszawa