fbpx
8 października 2018

Wine Expo Poland Awards – finał walki o medale już za kilka dni

Branża czeka na ten dzień. To data obrad jury konkursu Wine Expo Poland Awards, który wyłania winne top of the top. Które ze zgłoszonych win 12 października zachwyci jurorów? Ty też możesz być gościem Mysiej 3, mieć szanse obserwować pracę jurorów i spróbować konkursowych win i wydać swój werdykt.

12 października br. wieczorem wszystko się wyjaśni. Zgłoszone do konkursu wina zostaną poddane krytycznej ocenie dwóch grup jurorów – profesjonalistów, którzy są uznanymi ekspertami z branży winiarskiej i oceniają wina według międzynarodowych standardów oraz konsumentów niezwiązanych z branżą przyznających odrębną nagrodę. W tym roku najwięcej win zgłoszonych do konkursu pochodzi z Włoch, Francji, Niemiec, Portugalii, a także Rumunii, Węgier.

Jak co roku, czekam na dzień obrad jury. W eleganckiej, podniosłej atmosferze degustacji, jurorzy oceniają. Zapada werdykt, który zostanie podany do publicznej wiadomości podczas gali 26 października – mówi Dario Squarzanti Dyrektor targów Wine Expo Poland& Warsaw Oil Festival. Dlaczego aż dwie grupy jurorów? Koncepcja podwójnej nagrody ma ogromne znaczenie w kraju jakim jest Polska, gdzie dynamika smaku bardzo szybko się zmienia. Opinia zarówno profesjonalistów, jak i konsumentów pozwala na lepsze zrozumienie zasad panujących na polskim rynku. Dodatkowo producenci od razu mają odpowiedź, czego oczekują konsumenci. To bardzo wymierny efekt konkursu i targów dla rozwijania biznesu.

Tegoroczne obrady jury odbędą się na trzecim piętrze Mysiej 3. Jeśli chcesz obserwować pracę jurorów, spróbować konkursowych win, to już ostatni dzwonek, aby dokonać rezerwacji na https://www.facebook.com/events/278800396090165/.

Więcej o konkursie Wine Expo Poland Awards i dotychczas nagrodzonych winach przeczytasz na https://wineexpopoland.pl/nagrody/.

do zobaczenia na

Dom Towarowy Bracia Jabłkowskich - ul. Bracka 25 - Warszawa