fbpx
15 października 2018

Jurorzy konkursu Wine Expo Poland Awards wybrali najlepsze wina

12 października br. w samym centrum Warszawy, w eleganckim i przestronnym wnętrzu Mysiej 3, obradowali jurorzy konkursu Wine Expo Poland Awards. Profesjonaliści i konsumenci degustowali wina m.in. z Włoch, Francji, Niemiec, Portugalii, a także Rumunii, Węgier. Wyniki obrad będą znane 26 października.

Blind test gwarantował pełen obiektywizm. Dzięki temu jurorzy mogli skupić się na walorach wina i ocenić je nie wiedząc, z jakiej winnicy pochodzi. Organizatorzy konkursu wspólnie z partnerami zadbali o każdy detal, który mógł pomóc jurorom w jak najlepszej pracy.

Niektórzy jurorzy w mediach społecznościowych na bieżąco dzielili się swoimi odczuciami.

Jak napisała Monika Zamachowska, członkini jury konsumenckiego: „Okrutnie profesjonalnie jest. Aż się boję…”

Na profilu społecznościowym Dawida Gamtsemlidze, właściciela znanej w Warszawie restauracji  Gaumarjos, można było przeczytać „Degustacja trwa … Jestem jednym z sędziów – ekspertem …. (…)Degustacja “w ciemno” … Nikt nie wie, który kraj i który producent”

Michał Bonarowski, wcześniej dziennikarz, a obecnie specjalista komunikowania w nowych mediach, relacjonował: „Jury konkursu winiarskiego Wine Expo Poland w połowie degustacji. (…)Wiele bardzo dobrych, jedynie kilka mniej. Wszystkie wyniki poznamy za dwa tygodnie.”

Dokładnie 26 października br. wszystko będzie jasne. Podczas wieczornej uroczystej gali Wine Expo Poland Awards poznamy wyniki obrad jury i to, które wina zgłoszone do tegorocznego konkursu otrzymały medale od profesjonalistów i konsumentów. A może były też takie, które zachwyciły obie grupy jurorów?

Wine Expo Poland Awards, międzynarodowy konkurs wina, który jest częścią targów Wine Expo Poland & Warsaw Oil Festival. Rywalizacja jest otwarta nie tylko dla wystawców biorących udział w targach, ale także dla producentów i dystrybutorów, którzy chcieliby zaprezentować i zmierzyć jakość swoich produktów dostępnych już na polskim rynku, a także tych jeszcze nieznanych. Innowacyjną cechą wyróżniającą konkurs Wine Expo Poland Awards na tle innych, jest zaangażowanie dwóch grup jurorów. Jury profesjonalne, w którego skład wchodzą uznani eksperci z branży winiarskiej, ocenia wina według międzynarodowych standardów; drugie jury składające się z konsumentów niezwiązanych z branżą przyznaje swoją odrębną nagrodę. Koncepcja podwójnej oceny i nagrody ma ogromne znaczenie w kraju, jakim jest Polska, gdzie wraz z edukacją konsumentów, zmieniają się ich gusta. Opinia zarówno profesjonalistów, jak i konsumentów pozwala na lepsze zrozumienie zasad panujących na polskim rynku.

Więcej o konkursie: https://wineexpopoland.pl/nagrody/

do zobaczenia na

Dom Towarowy Bracia Jabłkowskich - ul. Bracka 25 - Warszawa