fbpx
Winnica Wieliczka Pawlikowice 1A
32-020 Wieliczka
Poland
http://winnicawieliczka.com

O nas

Winnica Wieliczka, to autorskie przedsięwzięcie winiarskie Agnieszki Rousseau najbardziej doświadczonej i utytułowanej enolożki polskiej i Piotra Jaskóły pioniera i lidera uprawy ekologicznej w Polsce. Winnica z winiarnią posiada certyfikat EKO i jest prowadzona od samego początku zgodnie z zasadami biodynamiki. Przy uprawie restrykcyjnie nie stosuje się żadnych środków chemicznej ochrony roślin. Produkowane w winnicy wina to kategoria PREMIUM ORGANICS WINES - są one uzyskiwane z uprawy szlachetnych odmian vitis vinifera takich jak Riesling, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Noir, Merlot.

Produkty

Chardonnay 2022

Wino białe, wytrawne.
Wytrawne, aromatyczne wino o zapachu moreli, miodu, cytrusów i białych kwiatów z delikatnymi, mineralnymi nutami.

Jantar 2022

Wino bursztynowe, wytrawne
Bursztynowe wino zawdzięczające kolor i strukturę trzymiesięcznej maceracji na skórkach, a aromat wyjątkowej dojrzałości owoców i dzikim drożdżom. Intensywnie owocowe aromaty łączą się z korzennymi tworząc uniwersalne wino do posiłków.

Cuvée Regis 2022

wino czerwone, wytrawne.
W ustach intensywny aromat leśnych owoców, czereśni i czarnych porzeczek.

Rosé 2022

wino różowe, wytrawne.
Wytrawne, lekkie, orzeźwiające wino o zapachu czerwonej porzeczki, poziomki i maliny z wyczuwalnymi nutami brzoskwini i kwiatu piwoni. Doskonałe jako aperitif, do sałatek i przekąsek warzywnych.

Chardonnay szumiące 2021

wino białe, wytrawne, półmusujące.
Lekko musujące, wytrawne wino o przyjemnej złocistej barwie owocowo kwiatowych nutach w ustach przywołujące smaki brzoskwiń, gruszek, kwiatów lipy i orzechów laskowych. Polecamy na aperitif, ale również do drobiu czy też foie gras.