fbpx
Hurtownia alkoholi Spiritus Vini Józef Napierała Lipka Wielka 28
64-310 Lwówek
Poland
https://www.winnicalipkawielka.pl/katalog-win.html

O nas

To ciekawość świata, życzliwość, otwarcie na ludzi oraz pasja tworzenia doprowadziły nas do tego punktu, w którym się znaleźliśmy. Zamknęły smak naszych podróży, smak życia, aromat otaczającej przyrody w jednej szklanej butelce wina. Jak to się stało, że zrobiło się ich kilka tysięcy? Nie ma w życiu nic piękniejszego niż rodzinna miłość, pasja oraz wspólny cel. Trud i wysiłek jaki musieliśmy włożyć był ogromny, ponieważ doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że przekazujemy smak wielkopolskiej, nowotomyskiej ziemi i powietrza, smak naszego regionu.

Produkty

Solaris

wytrawne wino gronowe białe alkohol 13,5% rocznik 2020
Wytrawne białe wino, w którym aromaty polnych kwiatów przeplatają się z zapachem brzoskwiń i dojrzałych jabłek. Smak dobrze zbudowany i zrównoważony, o przyjemnej kwasowości z akcentem soczystego grejpfruta. Podawać do białego mięsa, ryb, owoców morza, makaronów, serów. Znakomicie smakuje również solo.

Johaniter

wytrawne wino gronowe białe alkohol 11,5% rocznik 2020
Białe, wytrawne wino z mocno dojrzałych gron. Zapach aromatycznych brzoskwiń i gruszek, wyczuwalne nuty słodkich owoców. Pełny smak z delikatną słodyczą i orzeźwiająca kwasowością. Doskonale nadaje się do sałatek, białego mięsa, deserów, serów lub jako aperitif.

Rose Regent

wytrawne wino gronowe różowe alkohol 12% rocznik 2020
Różowe, wytrawne wino. Głęboka barwa eleganckiego różu z połyskiem. Zapach różowych owoców malin i granatu. W ustach poczucie orzeźwienia połączonego z delikatną kwasowością równoważoną cukrem resztkowym. Idealne wino gaszące pragnienie, pełne aromatów. Podawać do deserów, delikatnych potraw lub jako aperitif.

White-Dry

wytrawne wino gronowe białe alkohol 13% rocznik 2021
Białe, wytrawne wino. Kupaż szczepów Solaris, Johanniter, Cayuga White. Zapach aromatycznych brzoskwiń i gruszek. Pełny smak z delikatną słodyczą i orzeźwiającą kwasowością. Wyczuwalne nuty słodkich owoców. Podawać do sałatek, białego mięsa, deserów, serów lub jako aperitif.

Wino Różowe

wytrawne wino gronowe różowe alkohol 10% rocznik 2021
Błyszczący malinowy kolor, wyczuwalna świeżość soczystych, owocowych aromatów z poziomkami i truskawkami na pierwszym planie. Kupaż czerwonych odmian winorośli niepowtarzalny dla winnicy Lipka Wielka 28. Wino gaszące pragnienie. Idealne pasuje na spotkania towarzyskie.

Wino Czerwone

wytrawne wino gronowe czerwone alkohol 10% rocznik 2020
Czerwone, wino wytrawne. Kupaż kilku szczepów winorośli z dominującą przewagą Cabernet Cortis. Aromaty dojrzałych ciemnych owoców. Smak wywołującym skojarzenia z czarnymi czereśniami, lekko pikantne. O wyraźnie zaznaczonej taniczności. Podawać do serów, wędlin, czerwonego mięsa, dziczyzny.

Wino Białe Petillant-Naturel

wytrawne Petillant-Naturel alkohol 12% rocznik 2022
Wino powstałe pradawną metodą - ancestrale. Zabutelkowane przed zakończeniem fermentacji. Nie filtrowane z delikatnym drożdżowym osadem. Mieszanka białych odmian winorośli o słomkowym kolorze. W smaku wyczuwalne owoce cytrusowe. Schłodzone daje wibrującą kwasowość o przyjemnych bąbelkach.