Program

Ekspercka debata otwierająca: WINO. Czy w tej branży się przelewa

Jakie są mocne i słabe strony polskiego rynku win i co warto zrobić, by wciąż prężnie się rozwijał? Jakie zmiany przyniesie nam wkrótce prawo i jak producenci powinni się na nie przygotować? Z jakimi problemami borykają się polscy producenci i czego potrzebują importerzy, by rozwijać biznes?

Na te i inne pytania postarają się opowiedzieć nasi eksperci.

W debacie wezmą udział:

  • Jakub Nowak – Wiceprzewodniczący Rady Głównej Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa, Prezes Zarządu Jantoń S.A. Sp. K. Ekspert rynku winiarskiego. Zawodowo od 19 lat związany z branżą.
  • dr hab. inż. Aneta Wojdyło – prof. dr hab. Aneta Wojdyło – z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, kierowniczka i inicjatorka studiów podyplomowych „Technologia winiarstwa”.
  • Łukasz Gołębiewski – dziennikarz, pisarz i wydawca. Przez wiele lat związany z “Rzeczpospolitą”. Obecnie redaktor naczelny magazynu “Aqua Vitae” i serwisu Spirits.com.pl. Juror w wielu konkursach – win i mocnych alkoholi. Autor kilkunastu książek, w tym m.in. o koniaku, brandy czy whisky.
  • mgr inż. Kamila Klajman – manager Laboratorium Autentykacji Produktów „Bionanopark” w Łodzi. Labolatorium specjalizuje się w badaniach autentyczności win metodami izotopowymi. Efektem takich badań jest rozpoznawanie fałszerstw polegających na dodawaniu do win cukru buraczanego i trzcinowego lub wody. Laboratorium Autentykacji Produktów BNP jest jedynym w Polsce ośrodkiem, który posiada międzynarodową akredytację potwierdzającą jego kompetencje w tym zakresie.
  • Sławomir Brzózek – prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia (www.naszaziemia.pl). Koordynator m.in. akcji „Sprzątanie świata – Polska” i współtwórca wielu innych programów.  Ekspert w zakresie rozwijania relacji organizacji pozarządowych z biznesem i samorządami oraz w zakresie tworzenia i realizacji koncepcji i programów odpowiedzialności społecznej.
  • Michał Popiołek – reprezentujący producenta z Polski, Winnicę Saint Vincent.

DEBATA W JĘZYKU POLSKIM. DO UDZIAŁU ZAPRASZAMY SZCZEGÓLNIE MEDIA I PRZEDSTAWICIELI BRANŻY. 

Zapisz się

Dodaj nową osobę
do zobaczenia na

Global Expo ul. Modlińska 6D

Nasz Instagram