fbpx
Winnica Lubelska Prawiedniki
20-515 Lublin
Poland
https://winnicalubelska.pl

O nas

Wyjątkowy kupaż pasji, rodzinnej tradycji oraz starannie dobranych owoców – tak w skrócie opisać można wina tworzone w Winnicy Lubelskiej. Celem winiarzy Winnicy Lubelskiej jest przywrócenie polskich win owocowych, które przed II wojną światową były powszechnie pite w Polsce i eksportowane na cały świat. Zdobywały laury w niejednym konkursie winiarskim. Winnica Lubelska zajmuje się produkcją markowego wina owocowego. W ofercie dominuje wino wiśniowe, od wytrawnego, przez półwytrawne i półsłodkie aż po wino słodkie. Tworzą również wino wiśniowe z nutą maliny oraz wiśniowe z nutą dębu, które dojrzewa w dębowej beczce. W 2021 roku planowany jest pierwszy zbiór winogron na wino z własnej plantacji. Winnica posiada odmiany takie jak: Regent, Cabernet Cortis, Zwiegelt, Muscaris, Solaris, Hibernal, Johaniter, Seyval Blanc, Leon millot, Marechal Foch. W ofercie Winnicy Lubelskiej każdy znajdzie coś dla siebie, a wina przypadają do gustu nawet najbardziej wymagającym smakoszom. To doskonała alternatywa dla osób, które lubią nieco słodkości w winie.

Produkty

Wino markowe z wiśni wytrawne

Naturalny sok wiśniowy jest źródłem kwasów organicznych i witamin z grupy B o szerokim wpływie na zdrowie. Wytrawne wino stanowi doskonały dodatek do posiłków.
Wytrawne wino wiśniowe to kształtowane przez całe wieki dziedzictwo Lubelszczyzny. Trunek już od pierwszych chwil ujawnia swój szlachetny charakter, który może śmiało konkurować z winem gronowym.

Wino markowe z wiśni półwytrawne

Od lat konsekwentnie odkrywamy i interpretujemy lokalne receptury. Nie poprzestajemy jednak na samej pasji – rozwijamy firmę, rozszerzając i doskonaląc ofertę. Cieszymy się z faktu, że nasze rodzime wiśnie mają tak wiele prozdrowotnych właściwości, między innymi wspierają walkę z reumatyzmem. Co najważniejsze, degustacja wina owocowego jest nieprzeciętnym doświadczeniem.
Wino wiśniowe markowe półwytrawne. Sporządzone z najlepiej dobranych owoców wiśni cechujących się zupełną dojrzałością. Delikatna nuta pestki świetnie komponuje się z pozostałym po fermentacji cukrem resztkowym.

Wino markowe z wiśni półsłodkie

Serwowanie win owocowych to lokalna tradycja, do której powracamy. Wiemy, że na przestrzeni dekad smaczne i zdrowe trunki z polskich ogrodów zdobywały uznanie na całym świecie. Rozkoszuj się szlachetnym trunkiem połączonym z czekoladową głębią.
Wino wiśniowe markowe półsłodkie. Nieco wyższa słodycz balansuje się z kwasami zawartymi w winie wiśniowym oraz delikatną nutą pestki. Półsłodkie wino z wiśni doskonale sprawdza się jako dodatek do deserów.

Wino markowe z wiśni półsłodkie z nutą dębu

Jesteśmy pasjonatami, dlatego przygotowywanie kolejnych receptur win owocowych staje się dla nas przede wszystkim źródłem satysfakcji. Wyznajemy zasadę, że chcemy częstować innych tym, co sami pijemy z autentyczną przyjemnością. Owocowe wino, które dojrzewa w dębowych beczkach, nabiera szlachetnego charakteru – ujawniają się w nim dodatkowe, wykwintne nuty. Odkryj inspirację do sprawienia komuś wyszukanego prezentu.
Wino wiśniowe półsłodkie poddane dojrzewające w beczce dębowej. Harmonijne połączenie aromatu wiśni z waniliowymi i korzennymi nutami pochodzącymi z leżakowania w beczce dębowej.

Wino markowe z wiśni półsłodkie z nutą maliny

Dzięki stosowanym metodom i wyznawanej filozofii możemy z dumą nazwać się producentami rzemieślniczego wina. Osobiście nadzorujemy kolejne etapy, których zwieńczeniem jest sprzedaż butelki skrywającej smak lokalnych ogrodów. Cierpka wiśnia przełamana słodko-kwaśną maliną wyrosłą w urodzajnych zakątkach Lubelszczyzny to świetny pomysł na współczesną interpretację tradycyjnej receptury. Zwłaszcza, że jej owocowe składniki wspierają odporność organizmu.
Wino wiśniowe markowe z nutą maliny. Niewielki dodatek soku malinowego zmienia charakter naszego wiśniowego wina. Delikatna kwasowość malin idealnie komponuje się z półsłodkim winem wiśniowym. W nosie wiśnia przełamana dojrzewającą w lipcowym słońcu maliną.

Wino markowe z wiśni słodkie

Czy wiesz, że Lubelszczyzna jest jednym z najbardziej nasłonecznionych obszarów w Polsce? Dojrzewające w intensywnych promieniach wiśnie z tego regionu są źródłem licznych inspiracji. Wyciśnięty z nich sok przyśpiesza regenerację organizmu po intensywnym tygodniu. Dojrzałe wino ze względu na swoją wyrazistą barwę wspaniale prezentuje się w kieliszku.
Wino wiśniowe markowe słodkie. Aromat wiśni świetnie komponuje się ze stosunkowo wysokim cukrem resztkowym. Wino idealne jako dodatek do deserów zwłaszcza na zimowe wieczory.