fbpx
Vinařstvi Krist s.r.o. Zámecka 123
69605 Milotice
Czech Republic
http://www.vinarstvikrist.cz
  • Professional Jury - Gold Awards
  • Professional Jury - Silver Awards
  • Consumers’ Jury - Gold Awards
Współwystawcy

O nas

Siedziba winnicy Tomáš KRIST znajduje się w Miloticach koło Kyjova, w subregionie Slovácko. Została założona w 1996 roku w oparciu o wieloletnie rodzinne doświadczenie w produkcji wina. Ta młoda, dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się wyłącznie w produkcji wysokiej jakości win przymiotnikowych pod marką Milotské víno, zarządza obecnie około 40 ha winnic. Wina produkowane są metodą kontrolowanej fermentacji, a następnie fermentacji jabłkowo-mlecznej. Niektóre wina są tresowane w dębowych beczkach typu barrique. Wina przeznaczone do winiarni, spec. sklepy, gastronomia i prywatne archiwa.

Produkty

Tramin Cerveny

białe, wytrawne z czerwonych winogron 11,5 % alkoholu szczep Gewurztraminer but. 0,75 l
Delikatny bukiet japońskich róż. Kolor pomarańczowo-złoty. W smaku znajdziemy miód, dojrzałe rodzynki. To nieskromne wino, które zachwyci każdego. W malowniczej wiosce Milotice, która znajduje się w pobliżu miasta Kyjov, znajduje się postępowa winnica Krist. Nasze wina zostały nagrodzone na wielu prestiżowych wystawach krajowych i zagranicznych. Zajmujemy się wyłącznie produkcją najlepszych win morawskich, które przemawiają do Państwa swoim niepowtarzalnym aromatem i smakiem.

Modry Portugal

czerwone, wytrawne 12% alkoholu but. 0,75 l
Błyszczący, wyraźnie czerwony kolor. Aromat suszonych jagód z nutą mineralną. W ustach wyrazisty aksamitny smak z krótszym posmakiem. W malowniczej wiosce Milotice, która znajduje się w pobliżu miasta Kyjov, znajduje się nasza postępowa winnica Krist. Nasze wina zostały nagrodzone na wielu prestiżowych wystawach krajowych i zagranicznych. Zajmujemy się wyłącznie produkcją najlepszych win morawskich, które przemawiają do Państwa swoim niepowtarzalnym aromatem i smakiem.

Hibernal późny zbiór 2019

białe, wytrawne Medale: Terroir 2020 Diamentowy Gastronomic Paris 2020 Srebrny 12% alkoholu but. 0,75 l
Hibernal powstał ze skrzyżowania odmian Seibel i Riesling. To wino ma zielono-żółty kolor. W aromacie znajdziemy morele czy dojrzałą brzoskwinię. Smak okrągły z soczystą kwasowością.

Ryzlink Rynsky wybrane grona 2018

białe, półwytrawne Medale: Terroir 2019 srebro Weinparade Poysdorf 2019 złoto AWC Vienna 2019 srebro 13% alkoholu but. 0,75 l
Wino zielono-żółte. Zapach białych brzoskwiń dopełnia lekki zapach wiosennych łąk. Smak jest świeży, z harmonijną pełnią kwasowości z resztkowym cukrem.

Rulandske Sede wybrane grona 2018

białe, półsłodkie Medale: Gastronomic Paris 2019 diament Vinalies Paris 2019 złoto Juvenale 2019 zwycięzca kategorii 13,5 % alkoholu but. 0,75 l
Wino ciemnożółte. Aromat kwiatu wiśni i ziół zmienia się w ekstraktywny smak z nutą skórki chleba na końcu.

Roesler wybrane grona 2019

czerwone, półsłodkie Medale: Juvenale 2020 złoto 12,5% alkoholu but. 0,75 l
Odmiana ta powstała w Austrii ze skrzyżowania Zweigeltrebe, Seyve Villard i Frankovka. Kolor jest ciemnoczerwony z zapachem maków, jeżyn i jagód. Smak wina jest ekstraktywny, treściwy i bogaty w taniny.

Zweigeltrebe późny zbiór 2018

czerwone, wytrawne Medale: Vitis Aurea 2019 srebro Juvenale 2019 zwycięzca kategorii 12% alkoholu but. 0,75 l
Rubinowe wino o ciemnych odcieniach. Owocowy aromat przywodzi na myśl dojrzałe czerwone owoce ogrodowe. Będziesz cieszyć się atrakcyjnym posmakiem przypominającym dojrzałe wiśnie.

Rulandske Modre wybrane grona KLARET 2018

białe z czerwonego, półsłodkie Medale: Vinalies Paris 2019 złoto Vitis Aurea 2019 srebro Gastronomic Paris 2019 diament 13,5% alkoholu but. 0,75 l
Wino o mocnym złocisto-byczym kolorze. W aromacie wyczuwalna ekspresja zielonego jabłka połączona z aromatem egzotycznych owoców. Smak jest lekki, z przyjemną zawartością cukru resztkowego i świeżą kwasowością w posmaku.

Rulandske Modre Rose gabinetowe 2019

różowe, półwytrawne Medale: Terroir 2020 srebro Gastronomic Paris 2020 diament Juvenale 2020 zwycięzca kategorii Du Vin Rosé Monaco 2020 diament 11,5% alkoholu but. 0,75 l
Przyjemny, świeży i owocowy aromat uzupełniają typowe tony truskawek. W smaku dominują truskawki ze śmietanką, o słodkim posmaku.

Palava Kristove Skarby 2020

białe, słodkie, wybrane jagody winogrona Medale: Diamant Gastronomic Paris - CHAMPION Diamant Vins du monde Monaco Diamant Vins deTerroir, ZM Juvenale 11,5% alkoholu but. 0,75 l
Skarby Kristowe to nasze klejnoty, które tworzymy nowatorskimi metodami. Łącząc tradycyjną i nowoczesną technologię, produkujemy wyjątkowe i wyróżniające się wina. Winogrona dojrzewają głównie w naszych winnicach, które mają najlepszą lokalizację dla odmiany. Staramy się jak najlepiej dbać o krzewy, aby zapewnić nam winogrona najwyższej jakości. Winogrona są wyciskane w całości i długo macerowane. Niepowtarzalny smak, pełnia i niesamowity aromat zachwycą każdą Twoją szklankę. Dodatkowo każda butelka posiada swój unikalny numer, co wskazuje, że wino jest w limitowanej liczbie. Wina te zdobyły niezliczoną ilość prestiżowych nagród na całym świecie. Wina są co roku zaliczane do 1000 najlepszych win na świecie. Winiarz Tomáš Krist życzy wspaniałych wrażeń z naszymi winami. Palava ma kolor żółto-złoty. W zapachu można odkryć piękny dotyk traminu, przechodzący w miodowe tony. To rzadkie wino zachwyci Cię długim finiszem i pięknym naturalnym cukrem resztkowym.

Cabernet Cubin Kristove Skarby późny zbiór 2018

czerwone, półwytrawne Medale: SM Vinalies Paris BM Vitis Modra 13% alkoholu but. 0,75 l
Skarby Kristowe to nasze klejnoty, które tworzymy nowatorskimi metodami. Łącząc tradycyjną i nowoczesną technologię, produkujemy wyjątkowe i wyróżniające się wina. Winogrona dojrzewają głównie w naszych winnicach, które mają najlepszą lokalizację dla odmiany. Staramy się jak najlepiej dbać o krzewy, aby zapewnić nam winogrona najwyższej jakości. Winogrona są wyciskane w całości i długo macerowane. Niepowtarzalny smak, pełnia i niesamowity aromat zachwycą każdą Twoją szklankę. Dodatkowo każda butelka posiada swój unikalny numer, co wskazuje, że wino jest w limitowanej liczbie. Wina te zdobyły niezliczoną ilość prestiżowych nagród na całym świecie. Wina są co roku zaliczane do 1000 najlepszych win na świecie. Winiarz Tomáš Krist życzy wspaniałych wrażeń z naszymi winami. Cabernet Cubin zupełnie nieznana odmiana, która powstała ze skrzyżowania Cabernet Sauvignon i Frankovki. Nie znam nikogo w Czechach, kto to ma. Jego aromat to Cabernet, smak to Frankovka. Na najlepszej na świecie wystawie Vinalies Internationales Paris, gdzie ocenia się wina najlepsze na świecie - Master of Wine, Cubin otrzymał srebrny medal i zostanie włączony do publikacji 1000 win świata.

Muller Thurgau Bubliny 2018

białe musujące, półslodkie Medale: Gastronomic Paris 2019 diament Monaco 2019 diament 12% alkoholu but. 0,75 l
Morawskie wino musujące nasycone dwutlenkiem węgla.

Sauvignon wybrane grona 2018

białe, słodkie Medale: Diamant Vins du monde Monaco SM Vinalies Paris SM Weinparade Poysdorfer 13% alkoholu but. 0,75 l
Kolekcja JESUS ​​obejmuje najlepsze wina Vinařství Krist, które zostały wybrane z całej produkcji danego roku. Do tej kolekcji dodaje się maksymalnie dwa wina rocznie. Sam Tomáš Krist wraz z pięcioma mistrzami piwnic i dyrektorem produkcji decyduje, które wino zostanie zabutelkowane w tej wyjątkowej kolekcji. Zwracamy uwagę na autentyczność odmiany, smaku, koloru i bukietu. Przeglądamy ponad sto próbek z różnych odmian, zanim znajdziemy wspólne dopasowanie na winie, które zasługuje na to, by znaleźć się w kolekcji JEZUS. Wina te zdobyły wiele sukcesów zarówno na krajowych, jak i prestiżowych konkursach zagranicznych z Francji, Monako, Austrii i innych. Wina przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą tego, co najlepsze w Kriscie. Spodoba się zarówno koneserom, jak i miłośnikom wysokiej jakości win. Wierzę, że pokochasz nasze wina. Tomasz Krist

Palava lodowe 2016

białe, lodowe, słodkie Medale: SM Vins de Terroir ZM Juvenale 10% alkoholu but. 0,375 l
Wspaniałe wino o bogatym aromacie miodu i rodzynek. Smak jest lekko pikantny, pysznie słodki i zrównoważony.

Chardonnay wybrane jagody 2018

białe, słodkie, wybrane jagody winogrona Medale: Diamant Vins de Terroir 13% alkoholu but. 0,375 l
Bardzo piękne wino zdominowane przez przejrzałe banany. Aromat jest mocno trwały, z miodowym posmakiem winogron i doskonale wyważoną kwasowością.